Sırbistan Üniversitesi Bölümleri

bolumleri sirbistan universitesi

Avrupa ve Balkan Kültürünün harmanlaştığı ülke olan Sırbistanda 1808 yılında kurulan Sırbistan Üniversitesi kurulduğu yıldan bu güne, başarı grafiğini yükselterek büyümeye devam etmiştir. AB üyeliğinde müzakerelerde bulunan Sırbistan’daki, Sırbistan Belgrad Üniversitesi’nin bölümler çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

   Sırbistan Üniversitesi bölümler; bünyesinde ki fakülteler, enstitüler ve araştırma enstitüleri olarak düşünmemiz mümkündür. Bu üniversitede eğitim dili ingilizce olan bölümler; Ekonomi, İşletme, Spor Yönetimi, Mimarlık, Hukuk, Liderlik Bölümü, Avrupa Birliği,Bilişim Teknolojileri, Uluslar arası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Moda Dizaynıdır ve daha sayamayacağımız bir çok bölümde eğitim bulunmaktadır. Çok alanda farklılık gösteren bu üniversite de Sırpça ve Bazı bölümlerde de ingilizce eğitim verilmektedir. Hukuk, Eczacılık, Bilgisayar Sistem Mühendisliği, Diş Hekimliği, Marketing, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Uluslararası İlişkiler, Dedektiflik ve Kriminoloji, Veri Tabanı Yönetimi, İş Hukukudur. Çok çeşitliliğinden dolayı bunun örneklerini artırmamız da mümkündür.

 

Ayrıca Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi, Ekonomi Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, Bilişim Fakültesi, İktisat Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Sanat Tarihi Fakültesini de yine Sırbistan Üniversitesi bölümler bünyesinde sayabiliriz. Ama siz değerli gençlerimize en önemli tavsiyemiz, bu üniversiteyi tercih ettiğinizde gitmek istediğiniz bölümün olup olmadığını iyi kontrol etmeniz. Büyük ihtimal istediğiniz bölümü zaten bulacaksınız çünkü Sırbistan Üniversitesi aklınıza gelebilecek bir çok dalda bölüm açmış bulunmaktadır. Ve, Sırbistan’nın eğitim dili Sırpça ve İngilizce olmasından dolayı, her halükar da bir slav dili olan Sırpçayı öğrenmeniz anlamına gelmektedir. Ne de olsa yıllar içerisinde orda yaşayacağınızdan dolayı dili öğrenirsiniz. Sırbistan üniversitesi kaliteli eğitim almanız oraya gittiğiniz andan mezun olduğunuz ana ve hatta sonrasında dahi siz gençlerin lehine bir durum olacaktır. Bir yandan istediğiniz bölümü okurken, diğer yandan ikinci hatta üçüncü bir yabancı dile sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

 
 

Paylaş