Sırbistan Üniversitesi Hakkında Bilgi

hakkinda bilgi sirbistan universitesi

 

Sırbistan Üniversitesi hakkında bilgi kısaca bilgi verelim. Başkentte bulunan üniversite Belgrad Üniversitesidir. 1808 yılında kurulmuş olup 1905 yılında resmi üniversite statüsüne kavuşmuştur. Kuruluş tarihinden itibaren Üniversite 89.000 öğrenci ve 4.200 öğretim üyesiyle tüm Balkanlardaki en büyük üniversitesidir.

Üniversiteye ait bulunan 31 fakülte, 8 araştırma merkezi, kütüphaneleri bulunmaktadır. Sırbistan üniversitesi yurtdışından gelen öğrencilere sonuna kadar en iyi eğitimi vermiştir.

Ülkesinde gidebileceğiniz devlet üniversitesi olarak en kaliteli olan üniversite ise kesinlikle Sırbistan Belgrad Üniversitesidir. Sırbistan Üniversitesi tarihi bir geçmişe sahip olup ülkenin en iyi üniversitesidir.

Geleceğine emin adımlar atmak, iyi bir meslek sahibi olmak için Sırbistan Belgrad Üniversitesi bölümlerini tercih edebilirsiniz.

Sırbistan üniversitesi hakkında bilgi içerisinde seçebileceğiniz bölümlerden bazıları olarak Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi, Mimarlık, Bilgisayar mühendisliği ve daha nice bölümleri için Bölümler arasından gerekli araştırmayı yapmanızı tavsiye ederiz.

 
 

Paylaş