Sırbistan Üniversitesi

universitesi sirbistan

 

Sırbistan’daki en eski üniversite başkentte bulunan Belgrad Üniversitesidir. 1808 yılında kurulmuştur. 1905 yılında üniversite statüsüne sahip olmuştur. Bugüne kadar Üniversite tüm Balkanlardaki en büyük üniversitesidir.

Üniversiteye ait 31 fakülte, 8 araştırma merkezi, bilgi merkezleri ve üniversite kütüphaneleri bulunmaktadır. Öğrenci üniversitede öğrenim görmektedir. Sırbistan üniversitesi yurtdışından gelen öğrencilere sonuna kadar kapılarını açmıştır.

Ülkesinde gidebileceğiniz devlet üniversitesi olarak en kaliteli olan üniversite ise kesinlikle Sırbistan Üniversitesi olarak bilinen üniversitedir. Sırbistan Üniversitesi tarihi bir geçmişe sahip olup ülkenin en iyi eğitimi veren üniversitesi olarak bilinir.

Geleceğine yatırım yapmak, popüler bir meslek sahibi olmak istiyorsanız hiç düşünmeden Sırbistan Üniversitesi bölümlerini tercih edebilirsiniz.

Sırbistan Üniversitesi içerisinde seçebileceğiniz bölümlerden bazıları olarak Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Mimarlık, Mühendislik vs yüzlerce bölümleri tercih edebilirsiniz. Bölümler arasından gerekli araştırmayı yaparak en uygun olan bölümü seçebilir ve eğitim alabilirsiniz. Eğitim süresi olarak Türkiye’deki bölümlere benzerdir. .

 
 

Paylaş